Pieluchomajtki dla najmłodszych

Pieluchomajtki – sprawdź, jakie wybrać!

Czy warto postawić na pieluchomajtki

Czy warto postawić na pieluchomajtki

Wiele propozycji dla rodziców

Pokolenie rodziców obecnych trzydziestolatków doskonale jak najbardziej pamięta to, że w dawniejszych czasach jedynie mieliśmy w Polsce do dyspozycji pieluszki tetrowe. Sporo z nimi było zachodu. Musieliśmy je przecież prać po absolutnie każdym użyciu. Obecnie rodzice maluszków mają na pewno zadanie mocno ułatwione. Producenci dla nich przygotowali wiele propozycji, dzięki którym zabezpieczyć mogą pod higienicznym względem dziecko, które to nie korzysta jeszcze samodzielnie z nocnika ani też z toalety. A co powinniśmy wybrać, aby maluszek miał jednocześnie wygodę oraz także komfort na co dzień? Co się najlepiej sprawdza z punktu widzenia samych rodziców?

Rozważmy na poważnie pieluchomajtki

Świetną alternatywą dla pieluszek standardowych są pieluchomajtki. Różnią się one w zasadzie tym, że zakładamy je niczym po prostu klasyczne majtki. Kształtem do złudzenia je przypominają. Na pewno nie są przeznaczone dla noworodków. Zwykle się je dedykuje bezpośrednio dzieciom, które mniej więcej mają pół roku lub też więcej. Co po niektórzy rodzice jednak je dopiero wprowadzają w sytuacji, gdy dziecku już chodzi samodzielnie. Należy zakładać je bowiem wtedy, gdy nasze dziecko śpi. Bardzo dużą zaletą jest sam fakt rozróżnienia na płeć. Dzięki temu dopasowują się świetnie pod względem anatomicznym do kształtów dzieci.

Jednak wskazać musimy także jakieś wady pieluchomajtek. Niestety kosztują znacznie więcej od pieluszek klasycznych (chociaż i tutaj możemy spotkać wielorazowe modele, z których co po niektórzy rodzice korzystają z upodobaniem). Musimy dziecku zdjąć część dolną ubrana, aby je później mu założyć.

A więc pieluszki, czy też pieluchomajtki? Wydaje się, że każdy z rodziców powinien zadecydować indywidualnie o tym, jak zabezpieczyć pod higienicznym względem swoje dziecko na każdorazowym etapie jego życia. Zarówno jedna, jak i druga opcja ma swoich zagorzałych zwolenników.