Pieluchomajtki dla najmłodszych

Pieluchomajtki – sprawdź, jakie wybrać!

Pieluchomajtki w opiece nad małym dzieckiem

Pieluchomajtki w opiece nad małym dzieckiem

Opiekunowie małych dzieci, które już chodzą, ale jeszcze nie korzystają sprawnie z nocnika, szukają często lepszych niż zwykłe pampersy rozwiązań. Maluch, który ciągle chce być w ruchu, z pewną niechęcią traktuje zapinane pieluszki, dlatego warto rozważyć pieluchomajtki. To pieluszka zakładana jak prawdziwe majteczki, jednak mająca dostosowany do rozmiaru wkład chłonny i zabezpieczenie przed przeciekaniem. Kiedy najlepiej sprawdzają się pieluchomajtki, co cechuje ich konstrukcję?

Pieluchomajtki jako przygotowanie do odpieluchowania

Noworodki i najmłodsze niemowlęta raczej nie korzystają z pieluchomajtek, zresztą ciężko w sprzedaży znaleźć tak małe rozmiary. Ich przewijanie jest o wiele wygodniejsze w pozycji leżącej, z użyciem pieluszek. Jedak kiedy dziecko zaczyna już wstawać i chodzić, założenie zwykłej pieluszki bywa wyzwaniem. Wtedy warto pokusić się o przejście na pieluchomajtki, które mają także szereg innych korzyści:

– elastyczna, szeroka guma w pasie utrzymująca na miejscu i nieuciskająca,

– szybkie zakładanie w dowolnej pozycji,

– “dorosła” forma, zachęcająca do używania,

– łatwiejsze, nawet samodzielne ściąganie przez dziecko przy korzystaniu z nocnika,

– przygotowanie do zakończenia korzystania z pieluszek.

Pieluchomajtki mogą zatem pomóc w nauce samodzielności, wspierają rodziców i opiekunów w zajmowaniu się dzieckiem. Po etapie pieluchomajtek ławiej przejść do noszenia klasycznej bielizny dziecięcej lub tak zwanych majtek treningowych.

Opcja na noc dla starszaków – pieluchomajtki

Pieluchomajtki świetnie sprawdzają się dla starszych dzieci – na przykład przedszkolaków, które miewają problem z moczeniem nocnym. To komfortowe rozwiązanie, gdyż większe modele pieluchomajtek przypominają bieliznę dla dzieci, dlatego maluch nie czuje stresu czy dyskomfortu związanego z noszeniem pieluszki. Warto postawić na produkty sprawdzonych marek, przyjazne dla skóry dziecka. Dobra propozycja to także pieluchomajtki ekologiczne, które dodatkowo pomagają w ochronie środowiska.